1N5252BTR ON Semiconductor
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5252BTR ON Semiconductor
Description: DIODE ZENER 24V 500MW DO204AH, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 24 V, Impedance (Max) (Zzt): 33 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 18 V.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1N5252BTR | Hersteller : ON Semiconductor |
Diode Zener Single 24V 5% 500mW 2-Pin DO-35 T/R |
auf Bestellung 76670 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 30000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
1N5252BTR | Hersteller : onsemi |
Description: DIODE ZENER 24V 500MW DO35Tolerance: ±5% Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -65°C ~ 200°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 24 V Impedance (Max) (Zzt): 33 Ohms Supplier Device Package: DO-35 Part Status: Active Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 18 V |
1N5252BTR | Hersteller : onsemi / Fairchild |
Zener Diodes 24V 0.5W Zener |
Description: DIODE ZENER 24V 500MW DO35Tolerance: ±5% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -65°C ~ 200°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 24 V Impedance (Max) (Zzt): 33 Ohms Supplier Device Package: DO-35 Part Status: Active Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 18 V |
1N5252B-TR | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Description: DIODE ZENER 24V 500MW DO204AHPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±5% Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial Mounting Type: Through Hole Voltage - Zener (Nom) (Vz): 24 V Impedance (Max) (Zzt): 33 Ohms Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35) Part Status: Active Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 200 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 18 V |
1N5252B-TR | Hersteller : Vishay Semiconductors |
Zener Diodes 24 Volt 0.5 Watt |
1N5252B/TR | Hersteller : Microchip Technology |
Zener Diodes Voltage Regulator |
auf Bestellung 188 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
auf Bestellung 18 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 4 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Produkt ist nicht verfügbar |
1N5252B-TR | Hersteller : Vishay |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: DIODE ZENER 24V 500MW DO204AHPackaging: Tape & Reel (TR) Tolerance: ±5% Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial Mounting Type: Through Hole Voltage - Zener (Nom) (Vz): 24 V Impedance (Max) (Zzt): 33 Ohms Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35) Part Status: Active Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 200 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 18 V |