1N5396-E3/54
1N5396-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
1n5391.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 500V 1.5A DO204AL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 2 µs
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1.5A
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 500 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 500 V
auf Bestellung 16500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5396-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 500V 1.5A DO204AL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 2 µs, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1.5A, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 500 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 1.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 500 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N5396-E3/54 1N5396-E3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors 1n5391.pdf Rectifiers 1.5 Amp 500 Volt
auf Bestellung 20323 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
1N5396-E3/54 1N5396-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1n5391.pdf Description: DIODE STANDARD 500V 1.5A DO204AL
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 59
1N5396-E3/54 1N5396-E3/54 Hersteller : Vishay 1n5391.pdf Diode Switching 500V 1.5A 2-Pin DO-41 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
1N5396-E3\54 1N5396-E3\54 Hersteller : Vishay Rectifiers 1.5A,500V,SILASTIC,RECT,DO41