Produkte > VISHAY > 1N5397-E3/73
1N5397-E3/73
1N5397-E3/73 Vishay
1n5391.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Switching 600V 1.5A 2-Pin DO-41 Ammo
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5397-E3/73 Vishay
Description: DIODE GEN PURP 600V 1.5A DO204AL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 2 µs, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1.5A, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 1.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote 1N5397-E3/73
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N5397-E3/73 1N5397-E3/73 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1n5391.pdf Description: DIODE GEN PURP 600V 1.5A DO204AL
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 2 µs
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1.5A
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
1N5397-E3/73 1N5397-E3/73 Hersteller : Vishay Semiconductors 1n5391.pdf Rectifiers 1.5 Amp 600 Volt
1N5397-E3\73 1N5397-E3\73 Hersteller : Vishay Semiconductors Rectifiers 1.5A,600V,SILASTIC,RECT,DO41