1N5398GH
1N5398GH Taiwan Semiconductor Corporation
pdf.php?pn=1N5398G
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE STANDARD 800V 1.5A DO204AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1.5A
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 800 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 3500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5398GH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE STANDARD 800V 1.5A DO204AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1.5A, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 1.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 800 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N5398GH 1N5398GH Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation pdf.php?pn=1N5398G Description: DIODE STANDARD 800V 1.5A DO204AC
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 6980 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 34
1N5398GH 1N5398GH Hersteller : Taiwan Semiconductor 1n5391gseries_g2309.pdf Diode Switching 800V 1.5A 2-Pin DO-15 T/R Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
1N5398GH 1N5398GH Hersteller : Taiwan Semiconductor pdf.php?pn=1N5398G Rectifiers 1.5A, 800V, Standard Recovery Rectifier