1N5930B-TP
1N5930B-TP Micro Commercial Co
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: DIODE ZENER 16V 1.5W DO41G
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 16 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: DO-41G
Power - Max: 1.5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 12.2 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5930B-TP Micro Commercial Co
Description: DIODE ZENER 16V 1.5W DO41G, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 16 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: DO-41G, Power - Max: 1.5 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 12.2 V.
Weitere Produktangebote 1N5930B-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N5930B-TP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) 1N5913B_1N5942B_DO_41G_-2892868.pdf Zener Diodes 1.5W ZENER