Produkte > NEXPERIA > 1PS70SB40,115
1PS70SB40,115
1PS70SB40,115 Nexperia
bas40_1psxxsb4x_ser.pdf
Hersteller: Nexperia
Rectifier Diode Schottky 0.12A Automotive 3-Pin SC-70 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1PS70SB40,115 Nexperia
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOT323, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-70, SOT-323, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 5pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 120mA, Supplier Device Package: SOT-323, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 40 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 40 V.
Weitere Produktangebote 1PS70SB40,115
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1PS70SB40,115 1PS70SB40,115 Hersteller : Nexperia USA Inc. 1PS70SB40.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOT323
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 5pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 120mA
Supplier Device Package: SOT-323
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 40 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 40 V