1PS76SB10,115
Produktcode: 62589
zu Favoriten hinzufügen
Lieblingsprodukt
Hersteller:
Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Gleichrichter- und Schaltdioden
Preis | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1PS76SB10,115 | Hersteller : Nexperia |
Diode Schottky 0.2A 2-Pin SOD-323 T/R |
auf Bestellung 104171 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: NEXPERIA - 1PS76SB10,115 - Kleinsignal-Schottky-Diode, Einfach, 30 V, 200 mA, 320 mV, 800 mA, 125 °CtariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-323 Durchlassstoßstrom: 800mA rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Diodenkonfiguration: Einfach Qualifikation: - Durchlassspannung, max.: 320mV Sperrverzögerungszeit: - usEccn: EAR99 Durchschnittlicher Durchlassstrom: 200mA euEccn: NLR Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: 1PS76SB productTraceability: No Periodische Spitzensperrspannung: 30V Betriebstemperatur, max.: 125°C SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
| 1PS76SB10,115 | Hersteller : NXP/Nexperia/We-En |
verfügbar 750 Stücke: |
Schottky Diodes & Rectifiers 1PS76SB10/SOD323/SOD2 |
Produkt ist nicht verfügbar |
1PS76SB10,115 | Hersteller : NXP USA Inc. |
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 0.2A SOD323Packaging: Tape & Reel (TR) |
Produkt ist nicht verfügbar |
1PS76SB10,115 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD323Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SC-76, SOD-323 Mounting Type: Surface Mount Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Technology: Schottky Capacitance @ Vr, F: 10pF @ 1V, 1MHz Current - Average Rectified (Io): 200mA Supplier Device Package: SOD-323 Operating Temperature - Junction: 125°C (Max) Part Status: Active Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 100 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 25 V |
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD323Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: SC-76, SOD-323 Mounting Type: Surface Mount Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Technology: Schottky Capacitance @ Vr, F: 10pF @ 1V, 1MHz Current - Average Rectified (Io): 200mA Supplier Device Package: SOD-323 Operating Temperature - Junction: 125°C (Max) Part Status: Active Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 100 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 25 V |
| 1PS76SB10,115 | Hersteller : NXP |
SCHOTTKY 30V 200mA SOD-323 Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт |
Description: NEXPERIA - 1PS76SB10,115 - Kleinsignal-Schottky-Diode, Einfach, 30 V, 200 mA, 800 mV, 600 mA, 125 °CtariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-323 Durchlassstoßstrom: 600mA rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Diodenkonfiguration: Einfach Qualifikation: - Durchlassspannung, max.: 800mV Sperrverzögerungszeit: - usEccn: EAR99 Durchschnittlicher Durchlassstrom: 200mA euEccn: NLR Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: 1PS76SB productTraceability: Yes-Date/Lot Code Periodische Spitzensperrspannung: 30V Betriebstemperatur, max.: 125°C SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
Category: SMD Schottky diodesDescription: Diode: Schottky switching; SOD323; SMD; 30V; 0.2A; reel,tape Type of diode: Schottky switching Case: SOD323 Mounting: SMD Max. off-state voltage: 30V Load current: 0.2A Semiconductor structure: single diode Max. forward voltage: 0.8V Max. forward impulse current: 0.6A Kind of package: reel; tape |