Produkte > NEXPERIA > 1PS79SB40,699
1PS79SB40,699
1PS79SB40,699 Nexperia
BAS40_1PSXXSB4X_SER.pdf
Hersteller: Nexperia
Schottky Diodes & Rectifiers Diode Schottky 40V 0.12A 2-Pin
auf Bestellung 8062 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1PS79SB40,699 Nexperia
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOD523, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-79, SOD-523, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 5pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 120mA, Supplier Device Package: SOD-523, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Part Status: Not For New Designs, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 40 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 40 V.
Weitere Produktangebote 1PS79SB40,699
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Anzahl je Verpackung: 3000 Stücke
verfügbar 49 Stücke:
1PS79SB40,699 1PS79SB40,699 Hersteller : Nexperia USA Inc. 1PS79SB40.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOD523
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 5pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 120mA
Supplier Device Package: SOD-523
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Not For New Designs
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 40 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 40 V
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky