Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > 1SMC150A TR13 PBFREE
1SMC150A TR13 PBFREE
1SMC150A TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
1SMC5.0A_170A.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 150VWM 243VC SMC
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 150V
Supplier Device Package: SMC
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 243V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 1990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1SMC150A TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 150VWM 243VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 150V, Supplier Device Package: SMC, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 167V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 243V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 1SMC150A TR13 PBFREE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1SMC150A TR13 PBFREE 1SMC150A TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Corp 1SMC5.0A_170A.PDF Description: TVS DIODE 150VWM 243VC SMC
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: SMC
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
1SMC150A TR13 PBFREE 1SMC150A TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor 1SMC5.0A_170A.PDF ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W Uni TVS 150Vrwm 192.5V