1SMC160A TR13
1SMC160A TR13 Central Semiconductor Corp
1SMC5.0A_170A.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 160VWM 259VC SMC
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 160V
Supplier Device Package: SMC
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 259V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
auf Bestellung 2990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1SMC160A TR13 Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 160VWM 259VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 160V, Supplier Device Package: SMC, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 178V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 259V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote 1SMC160A TR13
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1SMC160A TR13 1SMC160A TR13 Hersteller : Central Semiconductor 1smc5.0a_170a-370482.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 1500W Uni TVS 160Vrwm 205V
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
1SMC160A TR13 1SMC160A TR13 Hersteller : Central Semiconductor Corp 1SMC5.0A_170A.PDF Description: TVS DIODE 160VWM 259VC SMC
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: SMC
Unidirectional Channels: 1