Produkte > KYOCERA AVX > 2225PC105MAT1A
2225PC105MAT1A
2225PC105MAT1A KYOCERA AVX
TipAndRing.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 1UF 250V X7R 2225
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 2225 (5763 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2225PC105MAT1A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 1UF 250V X7R 2225, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 2225 (5763 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
2225PC105MAT1A 2225PC105MAT1A Hersteller : KYOCERA AVX TipAndRing.pdf Description: CAP CER 1UF 250V X7R 2225
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 250V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
auf Bestellung 3827 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
1uF 250V X7R 20% 2225 (2225PC105MAT1A – AVX)
Produktcode: 203294
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Kondensatoren SMD > Kondensatoren 2220
Produkt ist nicht verfügbar
2225PC105MAT1A 2225PC105MAT1A Hersteller : KYOCERA AVX Components tipandring.pdf Cap Ceramic 1uF 250V X7R 20% Pad SMD 2225 125°C Low ESR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
2225PC105MAT1A 2225PC105MAT1A Hersteller : Kyocera AVX TipAndRing.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V 1uF X7R 2225 20 %