Produkte > MURATA > LQM21FN1R0N00D
LQM21FN1R0N00D
LQM21FN1R0N00D Murata
lqm21fn1r0n00.pdf
Hersteller: Murata
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 1uH 30% 1MHz Ferrite 0.22A 0.26Ohm DCR 0805 T/R
auf Bestellung 1859 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1812
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQM21FN1R0N00D Murata
Description: FIXED IND 1UH 220MA 260 MOHM SMD, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 260mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 105MHz, Current - Saturation (Isat): 220mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric), Height - Seated (Max): 0.041" (1.05mm), Part Status: Active, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 220 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQM21FN1R0N00D LQM21FN1R0N00D Hersteller : Murata lqm21fn1r0n00.pdf Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 1uH 30% 1MHz Ferrite 0.22A 0.26Ohm DCR 0805 T/R
auf Bestellung 8649 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 538
1uH 30% 1MHz Ferrite 0.22A 0.26Ohm 0805 (LQM21FN1R0N00D)
Produktcode: 186791
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Drosseln > Induktivität 0805
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
LQM21FN1R0N00D LQM21FN1R0N00D Hersteller : Murata Electronics JELF243B-0006.pdf Description: FIXED IND 1UH 220MA 260 MOHM SMD
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 260mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 105MHz
Current - Saturation (Isat): 220mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.041" (1.05mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 220 mA
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 220 mA
LQM21FN1R0N00D LQM21FN1R0N00D Hersteller : Murata Electronics JELF243B_0006.pdf Power Inductors - SMD 1.0 UH 30%