Produkte > BUSSMANN > 200NHG1B-690
200NHG1B-690
200NHG1B-690 BUSSMANN
200NHG1B-690.pdf
Hersteller: BUSSMANN
Category: NH Fuses
Description: Fuse: fuse; 200A; 690VAC; gG,gL; industrial; NH1
Current rating: 200A
Power dissipation: 17W
Rated voltage: 690V AC
Breaking capacity: 120kA
Fuse characteristics: gG; gL
Kind of fuse: industrial
Type of fuse: fuse
Fuse size: NH1
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 200NHG1B-690 BUSSMANN
Description: FUSE SQUARE 200A 690VAC RECT, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.953" L x 2.047" W x 2.165" H (75.00mm x 52.00mm x 55.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 200A, Mounting Type: Requires Holder, Approval Agency: CE, VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 690 VAC.
Weitere Produktangebote 200NHG1B-690
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
200NHG1B-690 Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division bus-iec-ds-720109-nh690vfuselinks.pdf Description: FUSE SQUARE 200A 690VAC RECT
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.953" L x 2.047" W x 2.165" H (75.00mm x 52.00mm x 55.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 200A
Mounting Type: Requires Holder
Approval Agency: CE, VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 690 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
200NHG1B-690 200NHG1B-690 Hersteller : Bussmann / Eaton bus-iec-ds-720109-nh690vfuselinks.pdf Industrial & Electrical Fuses 200AMP 690V gG SIZE 1DUAL IND