Produkte > BUSSMANN > 200NHG1B
200NHG1B
200NHG1B BUSSMANN
Bus_Edison_NH_Fuses.pdf NH_Low_Fuse_System-DTE.pdf 200NHG1B.pdf
Hersteller: BUSSMANN
Category: NH Fuses
Description: Fuse: fuse; 200A; 500VAC; 250VDC; ceramic,industrial; NH1
Current rating: 200A
Rated voltage: 250V DC; 500V AC
Breaking capacity: 120kA
Kind of fuse: ceramic; industrial
Type of fuse: fuse
Fuse size: NH1
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 200NHG1B BUSSMANN
Description: FUSE SQUARE 200A 500VAC/250VDC, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.953" L x 2.047" W x 2.165" H (75.00mm x 52.00mm x 55.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 200A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 500 VAC, Voltage Rating - DC: 250 VDC.
Weitere Produktangebote 200NHG1B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
200NHG1B Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division bus-iec-ds-10164-nh500voltsfuselinks.pdf Description: FUSE SQUARE 200A 500VAC/250VDC
Features: Indicating
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.953" L x 2.047" W x 2.165" H (75.00mm x 52.00mm x 55.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 200A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
200NHG1B 200NHG1B Hersteller : Bussmann / Eaton Eaton_bus-ele_ds_2142_nh_din_dual_indication_fuse_links.pdf Industrial & Electrical Fuses 200A 500V GL/GG SIZE 1 DUAL IN