200NHG1BI-400 Eaton - Bussmann Electrical Division
eaton-bussmann-nh-400-volts-gg-fuses-datasheet-720099-en-uk.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 200A 400VAC RECT
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.953" L x 1.614" W x 2.165" H (75.00mm x 41.00mm x 55.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 200A
Mounting Type: Requires Holder
Approval Agency: CE, VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 400 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details 200NHG1BI-400 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 200A 400VAC RECT, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.953" L x 1.614" W x 2.165" H (75.00mm x 41.00mm x 55.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 200A, Mounting Type: Requires Holder, Approval Agency: CE, VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 400 VAC.
Weitere Produktangebote 200NHG1BI-400
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
200NHG1BI-400 200NHG1BI-400 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-bussmann-nh-400-volts-gg-fuses-datasheet-720099-en-uk.pdf Industrial & Electrical Fuses 200A 400V 1 GG