200NHM2B-690 Eaton - Bussmann Electrical Division
eaton-bussmann-nh-500-690-volts-am-fuses-datasheet-10165-en-uk.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 200A 690VAC RECT
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.677" L x 2.008" W x 2.402" H (68.00mm x 51.00mm x 61.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 200A
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 690 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details 200NHM2B-690 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 200A 690VAC RECT, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.677" L x 2.008" W x 2.402" H (68.00mm x 51.00mm x 61.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 200A, Mounting Type: Requires Holder, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 690 VAC.
Weitere Produktangebote 200NHM2B-690
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
200NHM2B-690 200NHM2B-690 Hersteller : Bussmann / Eaton Cooper_Bussmann_NHM_Fuses.pdf Industrial & Electrical Fuses 200A 690V AM SIZE 2 DUAL IND