Produkte > IR > 201CNQ040
201CNQ040 IR
Hersteller: IR
200A/40V/DIODE/2U
auf Bestellung 156 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 201CNQ040 IR
Description: DIODE MOD SCHOTT 40V 100A PRM4, Packaging: Bulk, Package / Case: PRM4, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 100A, Supplier Device Package: PRM4 (Non-Isolated), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 670 mV @ 100 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 40 V.
Weitere Produktangebote 201CNQ040
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
201CNQ040 201CNQ040 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 201cnq.pdf Description: DIODE MOD SCHOT 40V 200A TO244AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-244AB
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200A
Supplier Device Package: TO-244AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 810 mV @ 200 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 40 V
Produkt ist nicht verfügbar
201CNQ040 201CNQ040 Hersteller : SMC Diode Solutions 201CNQ%20SERIES%20N1188%20REV.B.pdf Description: DIODE MOD SCHOTT 40V 100A PRM4
Packaging: Bulk
Package / Case: PRM4
Mounting Type: Chassis Mount
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 100A
Supplier Device Package: PRM4 (Non-Isolated)
Part Status: Active
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 670 mV @ 100 A