205DER2R5SFQ
205DER2R5SFQ Cornell Dubilier Knowles
DER.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP 2F -20% +50% 2.5V T/H
Tolerance: -20%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 350mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 2 F
Voltage - Rated: 2.5 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 205DER2R5SFQ Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP 2F -20% +50% 2.5V T/H, Tolerance: -20%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 350mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 2 F, Voltage - Rated: 2.5 V.
Weitere Produktangebote 205DER2R5SFQ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
205DER2R5SFQ 205DER2R5SFQ Hersteller : Illinois Capacitor / CDE DER_series-769482.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 2uF 2.5V +50% / -20% tol.