205K100CS4G
205K100CS4G Cornell Dubilier - CDE
CS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Organic Polymer Capacitors 2uF 100V Capstick
auf Bestellung 52 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 205K100CS4G Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ARRAY 2UF 100V 6SMD, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Packaging: Tube, Package / Case: 6-SMD, Gull Wing, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: Gull Wing, Dielectric Material: Polymer, Metallized, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.252" (6.40mm), Part Status: Active, Capacitance: 2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 9 mOhms, Size / Dimension: 0.500" L x 0.449" W (12.70mm x 11.40mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
205K100CS4G Hersteller : Paktron (Quantic) CS.pdf 205K100CS4G
auf Bestellung 1825 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
205K100CS4G Hersteller : Cornell Dubilier Electronics (CDE) CS.pdf Description: CAP ARRAY 2UF 100V 6SMD
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Packaging: Tube
Package / Case: 6-SMD, Gull Wing
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: Gull Wing
Dielectric Material: Polymer, Metallized
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.252" (6.40mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 9 mOhms
Size / Dimension: 0.500" L x 0.449" W (12.70mm x 11.40mm)
auf Bestellung 395 Stücke:
205K100CS4G 205K100CS4G Hersteller : Cornell Dubilier csdatasheet.pdf Cap Film 2uF 100V Polymer 10%( 11.4 X 12.7 X 6.4mm) Gull Wing DIP 0.009 Ohm 125°C Tube