205PHB600K2H
205PHB600K2H Cornell Dubilier Knowles
PHB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2UF 10% 600VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 350V
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Capacitance: 2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.9 MOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 205PHB600K2H Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2UF 10% 600VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 350V, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Capacitance: 2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.9 MOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm).
Weitere Produktangebote 205PHB600K2H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
205PHB600K2H 205PHB600K2H Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PHB.pdf Film Capacitors 2uF 10% tol. FILM