205PSB122K4R
205PSB122K4R Cornell Dubilier Knowles
PSB_RSB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2UF 10% 1.2KVDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 630V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Capacitance: 2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.5 MOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
auf Bestellung 3019 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 205PSB122K4R Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2UF 10% 1.2KVDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 630V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Capacitance: 2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.5 MOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm).