206PHB400K2R
206PHB400K2R Cornell Dubilier Knowles
PHB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 20UF 10% 400VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 275V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Capacitance: 20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.7 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 206PHB400K2R Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 20UF 10% 400VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 275V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Capacitance: 20 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.7 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm).
Weitere Produktangebote 206PHB400K2R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
206PHB400K2R 206PHB400K2R Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PHB.pdf Film Capacitors 20uF 10% tol. FILM