206PHC250K
206PHC250K Cornell Dubilier - CDE
PHC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 20uF 250V 10%
auf Bestellung 92 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 206PHC250K Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 20UF 10% 250VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Part Status: Active, Capacitance: 20 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms, Size / Dimension: 1.142" Dia x 1.811" L (29.00mm x 46.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
206PHC250K 206PHC250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PHC.pdf Description: CAP FILM 20UF 10% 250VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Part Status: Active
Capacitance: 20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Size / Dimension: 1.142" Dia x 1.811" L (29.00mm x 46.00mm)
auf Bestellung 116 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
206PHC250K Hersteller : CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK CDUB-S-A0013796054-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK - 206PHC250K - FILM CAPACITORS 20UF 250V 10