206PHC400KS
206PHC400KS Cornell Dubilier Knowles
PHC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 20UF 10% 400VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 400V
Part Status: Active
Capacitance: 20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.7 MOhms
Size / Dimension: 1.378" Dia x 2.323" L (35.00mm x 59.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 206PHC400KS Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 20UF 10% 400VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 400V, Part Status: Active, Capacitance: 20 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.7 MOhms, Size / Dimension: 1.378" Dia x 2.323" L (35.00mm x 59.00mm).
Weitere Produktangebote 206PHC400KS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
206PHC400KS 206PHC400KS Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PHC.pdf Film Capacitors 20uF 10% tol. FILM