20CJQ045
20CJQ045 SMC Diode Solutions
20CJQ045%20N2262%20REV.-.pdf
Hersteller: SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 2A SOT223
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 2A
Supplier Device Package: SOT-223
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 700 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 45 V
auf Bestellung 1666 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 20CJQ045 SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 2A SOT223, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 2A, Supplier Device Package: SOT-223, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 700 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 45 V.
Weitere Produktangebote 20CJQ045
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
20CJQ045 Hersteller : IR 20CJQ045%20N2262%20REV.-.pdf 20CJQ045.pdf 07+ SOT-223
auf Bestellung 12500 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
20CJQ045 20cjq045.pdf 2 диода Шоттки с общим катодом 45 V 2 A 70 pF SOT-223 Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
20CJQ045 Hersteller : SMC Diode Solutions 20CJQ045%20N2262%20REV.-.pdf 20CJQ045.pdf Diode Array 1 Pair Common Cathode, 2A, 45V, SOT-223, SCHOTTKY RECTI Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
20CJQ045 20CJQ045 Hersteller : SMC Diode Solutions 20CJQ045%20N2262%20REV.-.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 2A SOT223
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
20CJQ045 20CJQ045 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 20CJQ045.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 1A SOT223
Packaging: Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 540 mV @ 1 A