20CJQ045TR
20CJQ045TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
20CJQ045.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 1A SOT223
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 1A
Supplier Device Package: SOT-223
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 540 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 45 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 20CJQ045TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 1A SOT223, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 1A, Supplier Device Package: SOT-223, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 540 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 45 V.