20CJQ100
20CJQ100 SMC Diode Solutions
20CJQ100%20N0671%20REV.A.pdf
Hersteller: SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V SOT223
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Supplier Device Package: SOT-223
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 20CJQ100 SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 1A SOT223, Packaging: Tube, Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 1A, Supplier Device Package: SOT-223, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 790 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1000 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
20CJQ100 20CJQ100 Hersteller : SMC Diode Solutions 20CJQ100%20N0671%20REV.A.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 100V SOT223
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
auf Bestellung 10155 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
20CJQ100 Hersteller : IR 20CJQ100%20N0671%20REV.A.pdf 20CJQ100.pdf 07+ SOT-223
20CJQ100 20CJQ100
Produktcode: 1085
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller : IR 20CJQ100.pdf Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Schottkydioden
Gehäuse: SOT-223
Vrrm(V): 100
If(A): 2
VF@IF: 0,67
Bemerkung: OK 2x2
Produkt ist nicht verfügbar
20CJQ100 20cjq100.pdf 2 диода Шоттки с общим катодом 100В 2А . 10 В/мсек SOT223 Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
20CJQ100 20CJQ100 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 20CJQ100.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 1A SOT223
Packaging: Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 1A
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 790 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1000 V