20CTQ035
20CTQ035 Vishay
20ctq035-87704.pdf
Produktcode: 53544
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller: Vishay
Gehäuse: TO-220-3
Vrrm(V): 35 V
If(A): 10 A
VF@IF: 10A
Bemerkung: Конструкція: два діоди в одному корпусі, загальний катод, струм 10 А на діод.
Монтаж: THT
Імпульсний струм, Ifsm: 1060 A
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote 20CTQ035
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
20CTQ035 20CTQ035 Hersteller : SMC Diode Solutions 20CTQ030(35)(40)(45)(S)(-1)%20N2253%20REV.-.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 35V 20A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 35 V
Produkt ist nicht verfügbar
20CTQ035 20CTQ035 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 20CTQ.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 35V 10A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 640 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 35 V