20CTQ045
20CTQ045 Vishay
datasheet_20ctq045.pdf
Produktcode: 84162
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller: Vishay
Gehäuse: TO-220AB
Vrrm(V): 35
If(A): 20
VF@IF: 0,57
Bemerkung: 2x10A
Монтаж: THT
Імпульсний струм, Ifsm: 265 A
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl Preis
Preis
20CTQ045 20CTQ045 Hersteller : SMC Diode Solutions 20CTQ030(35)(40)(45)(S)(-1)%20N2253%20REV.-.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 20A TO220AB
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 45 V
auf Bestellung 887 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
20CTQ045 20CTQ045 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 20CTQ.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 10A TO2203
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 640 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 45 V