20CTQ150
20CTQ150
20CTQ150.pdf
Produktcode: 22365
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Gehäuse: TO-220
Vrrm(V): 150
If(A): 20
VF@IF: 0,66
Bemerkung: OK 2x20
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote 20CTQ150
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
20CTQ150 20CTQ150 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 20CTQ150.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 150V 10A TO2203
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 150 V