20SEP68M+T
20SEP68M+T Panasonic Electronic Components
20SEP68M
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 68UF 20% 20V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 20 V
Ripple Current @ Low Frequency: 120 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.4 A @ 100 kHz
auf Bestellung 499 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 20SEP68M+T Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 68UF 20% 20V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 20 V, Ripple Current @ Low Frequency: 120 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.4 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
20SEP68M+T 20SEP68M+T Hersteller : Panasonic AAB8000C244-1141723.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 20volts 68uF ESR 40mohm
auf Bestellung 651 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
20SEP68M+T 20SEP68M+T Hersteller : Panasonic Electronic Components 20SEP68M Description: CAP ALUM POLY 68UF 20% 20V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 20 V