20SEPF560M+T
20SEPF560M+T Panasonic Electronic Components
20SEPF560M
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 20V TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 20 V
Ripple Current @ Low Frequency: 270 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.4 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 20SEPF560M+T Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 20V TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 20 V, Ripple Current @ Low Frequency: 270 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.4 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 20SEPF560M+T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
20SEPF560M+T 20SEPF560M+T Hersteller : Panasonic Electronic Components 20SEPF560M Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 20V TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 20 V
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
20SEPF560M+T 20SEPF560M+T Hersteller : Panasonic 20SEPF560M Aluminium Organic Polymer Capacitors 20volts 560uF ESR 12mohm
Produkt ist nicht verfügbar
20SEPF560M+T Hersteller : PANASONIC AAB8000C250.pdf Category: THT Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; 560uF; 20VDC; THT; ±20%; Ø10x13mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: polymer
Capacitance: 560µF
Operating voltage: 20V DC
Mounting: THT
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø10x13mm
Terminal pitch: 5mm
Manufacturer series: OS-CON SEPF
Service life: 5000h
Operating current: 5.4A
Impedance: 12mΩ
Operating temperature: -55...105°C
Diameter: 10mm
Height: 13mm