20SVPG180M
20SVPG180M Panasonic Electronic Components
20SVPG.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: AP ALUM POLY 180UF 20% 20V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 20 V
Ripple Current @ Low Frequency: 235 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.7 A @ 100 kHz
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 20SVPG180M Panasonic Electronic Components
Description: AP ALUM POLY 180UF 20% 20V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 20 V, Ripple Current @ Low Frequency: 235 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.7 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
20SVPG180M 20SVPG180M Hersteller : Panasonic 20SVPG.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 20VDC 180uF 20% 4200mA
auf Bestellung 384 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
20SVPG180M 20SVPG180M Hersteller : Panasonic Electronic Components 20SVPG.pdf Description: AP ALUM POLY 180UF 20% 20V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 20 V