20SVT180M
20SVT180M Panasonic Electronic Components
ast-ind-134270.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 180UF 20% 20V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 20 V
Ripple Current @ Low Frequency: 160 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.2 A @ 100 kHz
auf Bestellung 79 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 20SVT180M Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 180UF 20% 20V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 20 V, Ripple Current @ Low Frequency: 160 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.2 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 20SVT180M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
20SVT180M 20SVT180M Hersteller : Panasonic Electronic Components ast-ind-134270.pdf Description: CAP ALUM POLY 180UF 20% 20V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 20 V
Produkt ist nicht verfügbar
20SVT180M 20SVT180M Hersteller : Panasonic Panasonic_Capacitor OSCON (SVT Series) 103020.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 20VDC 180uF 20% 1010mA 25mOhm