20SVT560M
20SVT560M Panasonic Electronic Components
ast-ind-134270.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 20V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 20 V
Ripple Current @ Low Frequency: 270 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.4 A @ 100 kHz
auf Bestellung 330 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 20SVT560M Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 20V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 20 V, Ripple Current @ Low Frequency: 270 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.4 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 20SVT560M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
20SVT560M 20SVT560M Hersteller : Panasonic Electronic Components ast-ind-134270.pdf Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 20V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 20 V
Produkt ist nicht verfügbar
20SVT560M 20SVT560M Hersteller : Panasonic Panasonic_Capacitor OSCON (SVT Series) 103020.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 20VDC 560uF 20% 1700mA 12mOhm