Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 22205C106MAT2A
22205C106MAT2A
22205C106MAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 10uF 50V X7R 20% Pad SMD 2220 125°C T/R
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 22205C106MAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 10UF 50V X7R 2220, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 2220 (5750 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.110" (2.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
22205C106MAT2A 22205C106MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 10uF 50V X7R 20% Pad SMD 2220 125°C T/R
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
22205C106MAT2A 22205C106MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX KGM_X7R.pdf Description: CAP CER 10UF 50V X7R 2220
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.110" (2.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
auf Bestellung 4500 Stücke:
22205C106MAT2A 22205C106MAT2A Hersteller : Kyocera AVX KGM_X7R.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM55CR71H106MV NEW GLOBAL PN 50V 10uF X A 581-KGM55CR71H106MV
auf Bestellung 72356 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Mindestbestellmenge: 6
22205C106MAT2A Hersteller : AVX KGM_X7R.pdf 0938
auf Bestellung 200 Stücke:
22205C106MAT2A 22205C106MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX KGM_X7R.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10uF; 50V; X7R; ±20%; SMD; 2220; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±20%
Mounting: SMD
Case - inch: 2220
Case - mm: 5650
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C