Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 2220AC124KAZ1A
2220AC124KAZ1A
2220AC124KAZ1A KYOCERA AVX Components
flexitermhv.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.12uF 1000V X7R 10% Pad SMD 2220 FlexiTerm 125°C Low ESR T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2220AC124KAZ1A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.12UF 1KV X7R 2220, Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 2220 (5750 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.130" (3.30mm), Capacitance: 0.12 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
2220AC124KAZ1A 2220AC124KAZ1A Hersteller : KYOCERA AVX Components flexitermhv.pdf Cap Ceramic 0.12uF 1000V X7R 10% Pad SMD 2220 FlexiTerm 125°C Low ESR T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Mindestbestellmenge: 80
2220AC124KAZ1A 2220AC124KAZ1A Hersteller : KYOCERA AVX HV-FlexitermMLCC.pdf Description: CAP CER 0.12UF 1KV X7R 2220
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination, High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.130" (3.30mm)
Capacitance: 0.12 µF
2220AC124KAZ1A 2220AC124KAZ1A Hersteller : Kyocera AVX HV_FlexitermMLCC-3162604.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1kV 0.12uF X7R 2220 10% Flex Soft
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 0.12 µF
Mindestbestellmenge: 4
auf Bestellung 59 Stücke: