Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 22255C474KA12A
22255C474KA12A
22255C474KA12A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Pad SMD 2225 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 22255C474KA12A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.47UF 50V X7R 2225, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 2225 (5763 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.060" (1.52mm), Capacitance: 0.47 µF.
Weitere Produktangebote 22255C474KA12A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
22255C474KA12A 22255C474KA12A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 0.47UF 50V X7R 2225
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 2225 (5763 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.060" (1.52mm)
Capacitance: 0.47 µF
Produkt ist nicht verfügbar
22255C474KA12A Hersteller : AVX X7RDielectric-777024.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V .47uF X7R 2225 10% Tol