Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 2225AC104KAT1A
2225AC104KAT1A
2225AC104KAT1A KYOCERA AVX Components
avx-hv_mlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.1uF 1000V X7R 10% Pad SMD 2225 125°C T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2225AC104KAT1A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.1UF 1KV X7R 2225, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: High Voltage, Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 2225 (5763 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.100" (2.54mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
2225AC104KAT1A 2225AC104KAT1A Hersteller : KYOCERA AVX Components avx-hv_mlcc.pdf Cap Ceramic 0.1uF 1000V X7R 10% Pad SMD 2225 125°C T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
2225AC104KAT1A 2225AC104KAT1A Hersteller : KYOCERA AVX AVX-HV_MLCC.pdf Description: CAP CER 0.1UF 1KV X7R 2225
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 2225 (5763 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.100" (2.54mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
2225AC104KAT1A 2225AC104KAT1A Hersteller : Kyocera AVX AVX-HV_MLCC.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1kV 0.1uF X7R 2225 1 0%
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Mindestbestellmenge: 5