Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 2225HC103KAT2A
2225HC103KAT2A
2225HC103KAT2A KYOCERA AVX Components
avx-hv_mlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.01uF 3000V X7R 10% Pad SMD 2225 125°C T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2225HC103KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 10000PF 3KV X7R 2225, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: High Voltage, Voltage - Rated: 3000V (3kV), Package / Case: 2225 (5763 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.110" (2.80mm), Capacitance: 10000 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
2225HC103KAT2A 2225HC103KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX HVKGM.pdf Description: CAP CER 10000PF 3KV X7R 2225
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 3000V (3kV)
Package / Case: 2225 (5763 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.110" (2.80mm)
Capacitance: 10000 pF
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
2225HC103KAT2A 2225HC103KAT2A Hersteller : Kyocera AVX HVKGM.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM56GR73U103KV NEW GLOBAL PN 3kV 0.01uF A 581-KGM56GR73U103KV
auf Bestellung 30 Stücke:
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 3000V (3kV)
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Capacitance: 10000 pF
Mindestbestellmenge: 3
2225HC103KAT2A 2225HC103KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components avx-hv_mlcc.pdf Cap Ceramic 0.01uF 3000V X7R 10% Pad SMD 2225 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
2225HC103KAT2A 2225HC103KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX HVKGM.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 0.01uF; 3kV; X7R; ±10%; SMD; 2225; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 10nF
Operating voltage: 3kV
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 2225
Case - mm: 5763
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C