222MWS103KT
222MWS103KT Illinois Capacitor / CDE
MWS%20series-748882.pdf
Hersteller: Illinois Capacitor / CDE
Film Capacitors 0.0022uF 10% tol. FILM
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 222MWS103KT Illinois Capacitor / CDE
Description: CAP FILM 2200PF 10% 10KVDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 1200V (1.2kV), Voltage Rating - DC: 10000V (10kV), Capacitance: 2200 pF, Size / Dimension: 0.689" Dia x 2.480" L (17.50mm x 63.00mm).
Weitere Produktangebote 222MWS103KT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
222MWS103KT 222MWS103KT Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MWS_Series.pdf Description: CAP FILM 2200PF 10% 10KVDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 1200V (1.2kV)
Voltage Rating - DC: 10000V (10kV)
Capacitance: 2200 pF
Size / Dimension: 0.689" Dia x 2.480" L (17.50mm x 63.00mm)