2249-K-240
2249-K-240 Pomona Electronics
download?token=-PnbE6HM
Hersteller: Pomona Electronics
Description: COAX CBL BNC TO BNC 20'
Packaging: Bulk
Features: Shielded
Color: Black
Length: 240.0" (6.1m) 20.0'
Style: BNC to BNC
Cable Type: RG-174
1st Connector: BNC Plug
2nd Connector: BNC Plug
Part Status: Active
1st Connector Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender: Male
2nd Contact Gender: Male
Cable Impedance: 50 Ohms
Overall Impedance: 50 Ohms
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2249-K-240 Pomona Electronics
Description: POMONA - 2249-K-240 - COAXIAL CABLE ASSEMBLY, tariffCode: 85442000, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, rohsCompliant: YES, Kabellänge - Imperial: 20ft, Mantelfarbe: Black, euEccn: NLR, Steckverbinder auf Steckverbinder: BNC Plug to BNC Plug, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: TBA, directShipCharge: 25, Kabellänge - Metrisch: 6.1m, Impedanz: 50ohm, Koaxialkabel: RG174, usEccn: EAR99, Produktpalette: Multicomp Pro Raspberry Pi-4 PSU, SVHC: No SVHC (15-Jun-2015).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
2249-K-240 2249-K-240 Hersteller : Pomona Electronics d2249_103_4-1511923.pdf RF Cable Assemblies BNC 50OHM RG174
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
tariffCode: 85442000
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Kabellänge - Imperial: 20ft
Mantelfarbe: Black
euEccn: NLR
Steckverbinder auf Steckverbinder: BNC Plug to BNC Plug
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
directShipCharge: 25
Kabellänge - Metrisch: 6.1m
Impedanz: 50ohm
Koaxialkabel: RG174
usEccn: EAR99
Produktpalette: Multicomp Pro Raspberry Pi-4 PSU
SVHC: No SVHC (15-Jun-2015)
Produkt ist nicht verfügbar
2249-K-240 Hersteller : POMONA 2249.pdf Pomona_catalog_2019.pdf Category: Single Test Leads
Description: Test lead; 60VDC; 30VAC; BNC plug,both sides; Len: 6.096m; Z: 50Ω
Manufacturer series: 2249-K
Test lead configuration: BNC plug; both sides
Type of test accessories: test lead
Wire insulation material: PVC
Kind of wire: RG174/U
Operating temperature: max. 50°C
Rated voltage: 30V AC; 60V DC
Cable length: 6.096m
Impedance: 50Ω