2249-Y-240
2249-Y-240 Pomona Electronics
download?token=-PnbE6HM
Hersteller: Pomona Electronics
Description: COAX CBL BNC TO BNC 20'
Packaging: Bulk
Features: Shielded
Color: Black
Length: 240.0" (6.1m) 20.0'
Style: BNC to BNC
Cable Type: RG-223 DS
1st Connector: BNC Plug
2nd Connector: BNC Plug
Part Status: Active
1st Connector Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender: Male
2nd Contact Gender: Male
Cable Impedance: 50 Ohms
Overall Impedance: 50 Ohms
auf Bestellung 71 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2249-Y-240 Pomona Electronics
Description: POMONA - 2249-Y-240 - COAXIAL CABLE ASSEMBLY, tariffCode: 85444920, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, rohsCompliant: YES, Kabellänge - Imperial: 20ft, Mantelfarbe: Black, euEccn: NLR, Steckverbinder auf Steckverbinder: BNC Plug to BNC Plug, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: TBA, directShipCharge: 25, Kabellänge - Metrisch: 6.1m, Impedanz: 50ohm, Koaxialkabel: RG223, usEccn: EAR99, Produktpalette: -, SVHC: No SVHC (15-Jun-2015).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
2249-Y-240 2249-Y-240 Hersteller : Pomona Electronics download?token=-PnbE6HM RF Cable Assemblies BNC (M) Cable Assembly, 6.1m, 50Ohms, 4GHz
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
tariffCode: 85444920
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Kabellänge - Imperial: 20ft
Mantelfarbe: Black
euEccn: NLR
Steckverbinder auf Steckverbinder: BNC Plug to BNC Plug
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
directShipCharge: 25
Kabellänge - Metrisch: 6.1m
Impedanz: 50ohm
Koaxialkabel: RG223
usEccn: EAR99
Produktpalette: -
SVHC: No SVHC (15-Jun-2015)
auf Bestellung 2 Stücke:
2249-Y-240 Hersteller : POMONA 2249.pdf Pomona_catalog_2019.pdf Category: Single Test Leads
Description: Test lead; 60VDC; 30VAC; BNC plug,both sides; Len: 6.096m; Z: 50Ω
Manufacturer series: 2249-Y
Test lead configuration: BNC plug; both sides
Type of test accessories: test lead
Wire insulation material: PVC
Kind of wire: RG223/U
Operating temperature: max. 50°C
Rated voltage: 30V AC; 60V DC
Cable length: 6.096m
Impedance: 50Ω