224MABA05KHL
224MABA05KHL Cornell Dubilier Knowles
MAB-series.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 1.2KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Capacitance: 0.22 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 224MABA05KHL Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 1.2KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm), Capacitance: 0.22 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm).
Weitere Produktangebote 224MABA05KHL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
224MABA05KHL 224MABA05KHL Hersteller : Illinois Capacitor / CDE MAB_series-553001.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 0.22uF 10% tol. FILM