224PPB102K
224PPB102K Knowles / Illinois Capacitor
PPB.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.22uF 1kV 10%
auf Bestellung 356 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 224PPB102K Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.22 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
224PPB102K 224PPB102K Hersteller : Cornell Dubilier - CDE PPB.pdf Film Capacitors 0.22uF 1kV 10%
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
224PPB102K 224PPB102K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PPB.pdf Description: CAP FILM 0.22UF 10% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 600V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.22 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm)