225CKS450MJM
225CKS450MJM Knowles / Illinois Capacitor
CKR_CKS.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2.2uF 450V 20% tol ELECTROLYTIC
auf Bestellung 3291 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225CKS450MJM Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 450V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 180.858Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 2.2 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 38 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 95 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 225CKS450MJM
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
225CKS450MJM 225CKS450MJM Hersteller : Cornell Dubilier ckr_cks.pdf Cap Aluminum Lytic 2.2uF 450V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 180.858 Ohm 38mA 2000h 85°C
Produkt ist nicht verfügbar
225CKS450MJM 225CKS450MJM Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 450V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 180.858Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 2.2 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 38 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 95 mA @ 100 kHz