225MKP275KG5
225MKP275KG5 Cornell Dubilier Knowles
MKP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 310VAC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 310V
Height - Seated (Max): 0.878" (22.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
Size / Dimension: 1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225MKP275KG5 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 310VAC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 310V, Height - Seated (Max): 0.878" (22.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF, Size / Dimension: 1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm).
Weitere Produktangebote 225MKP275KG5
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
225MKP275KG5 225MKP275KG5 Hersteller : Illinois Capacitor / CDE MKP%20series-553031.pdf Film Capacitors 2.2uF 10% tol. FILM