225MPR250K
225MPR250K Cornell Dubilier Knowles
MPR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.827" (21.00mm)
Capacitance: 2.2 µF
Size / Dimension: 1.220" L x 0.591" W (31.00mm x 15.00mm)
auf Bestellung 1972 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225MPR250K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.827" (21.00mm), Capacitance: 2.2 µF, Size / Dimension: 1.220" L x 0.591" W (31.00mm x 15.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
225MPR250K 225MPR250K Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MPR.pdf Film Capacitors 2.2uF 250V 10%
auf Bestellung 600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
225MPR250K Hersteller : Illinois Capacitor / CDE MPR%20series-553034.pdf Film Capacitors 2.2uF 250V 10%