225MWR100K
225MWR100K CDE / Illinois Capacitor
MWR-2944785.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Film Capacitors 2.2uF 100V 10%
auf Bestellung 229 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225MWR100K CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF, Size / Dimension: 0.472" Dia x 1.142" L (12.00mm x 29.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
225MWR100K 225MWR100K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MWR.pdf Description: CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
Size / Dimension: 0.472" Dia x 1.142" L (12.00mm x 29.00mm)