225P47391WD1
225P47391WD1 Cornell Dubilier Knowles
225p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 100VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.375" (9.52mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester
Voltage Rating - AC: 70V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.421" (10.70mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.701" L x 0.299" W (17.80mm x 7.60mm)
auf Bestellung 967 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225P47391WD1 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 100VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.375" (9.52mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Voltage Rating - AC: 70V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.421" (10.70mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.701" L x 0.299" W (17.80mm x 7.60mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
225P47391WD1 225P47391WD1 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 225p.pdf Film Capacitors 47nF 100V 10% tol Orange Drop
auf Bestellung 224 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
225P47391WD1 225P47391WD1 Hersteller : Cornell Dubilier 225p.pdf Cap Film 0.047uF 100V PET 10% (17.8 X 7.6 X 10.7mm) Radial Wound 9.5mm 85°C